Gluefix system- co to jest ?

Gluefix system to jedyny sposób klejenia chodników do schodów z opcją odklejania. Nie jest to tradycyjne klejenie, które jest jednorazowe i nieodwracalne. Dla wielu z nas możliwość odklejenia chodnika wydaje się być niewiarygodna, ale to prawda. Rozwijająca się technologia nas zaskakuje. Nie nadążamy za nowinkami technicznymi, ale one wkraczają w nasze życie. Tak też się stało w przypadku systemów mocowań. Obecnie nie wyobrażamy sobie, jak mogło wyglądać nasze życie bez tych nowinek.

Gluefix system jest technologią, która pojawiła się na rynku wnętrzarskim kilka lat temu. Cały czas poddawana jest różnym testom i zawsze zdaje je na szóstkę. Nie chcemy zanudzać Państwa szczegółami technicznymi, które dla przeciętnego użytkownika i tak nie są istotne, przypomnimy tylko, gdzie był zastosowany w Polsce przez firmę, która dla nas go testowała.

Gluefix system wykorzystany był do mocowania chodników w :

  • Obiektach zabytkowych ze starymi drewnianymi schodami, nad którymi opiekę sprawuje konserwator zabytków np. Biblioteka Miejska w Legnicy, pałac Lubiczów w Krakowie i inne.
  • Zabytkowych kamienicach z klatkami schodowymi ozdobionymi przepiękną, przedwojenną mozaiką jak np. kamienice w Warszawie przy ul. Mazowieckiej i przy Placu Teatralnym
  • Pałace i rezydencje z zabytkowymi schodami marmurowymi jak np. schody cesarskie w Teatrze DOM w Łodzi.
  • obiektach kościelnych, wojskowych i wielu innych.

Przekonanie konserwatorów do tego typu montażu nie należało do łatwych. Pod naszym nadzorem firma wykonawcza dokonywała wielu próbnych demontaży schodów po kilku miesiącach od zamocowania, aby zleceniodawcy przekonali się, że żel nie wchodzi w reakcję z podłożem, a wykładzinę czy chodnik faktycznie można znów przymocować. Po kilku latach wykorzystywania GlueFix stwierdzamy, że po zdjęciu starej wykładzin nie ma śladów po kleju, ani żadnych przebarwień na podłożu. Po zastosowaniu nowoczesnej technologii klejenia zainstalowany chodnik trzyma się bardzo dobrze. Mimo, że na takich powierzchniach mocowanie wykładziny jest bardzo trudne.

Szczególnie spektakularne efekty uzyskuje się przy zastosowaniu żeli w klejeniu wykładzin do podkładów. Wielu klientów spotkało się z tym, że przyklejono im zwykłym klejem, w domu, wykładzinę do podkładu gąbczastego. W trakcie dłuższego użytkowania nie odczuwali już tej miękkości w chodzeniu jak na początku. Tradycyjny klej starzał się i twardniał. Miękkość podkładu zanikła, a schody stały się bardzo twarde. Stosując system GlueFix osiągamy bardzo trwały efekt komfortu. Żel nigdy nie twardnieje i jest cały czas elastyczny. W związku z czym podkład i spód wykładziny jest cały czas miękki, a chodzenie po takich schodach jest wygodne.

Mam nadzieję ze zainteresowaliśmy Państwa nowym klejeniem wykładzin i chodników na schodach i korytarzach oraz wszędzie tam, gdzie ponowne odklejenie i przyklejenie tego samego pokrycia podłogowego jest konieczne.